top of page
2 (1).png

Rozwiązania dla Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych

   Wiele lat temu rozpoczęliśmy współpracę z Zakładami Karnymi i Aresztami Śledczymi. Początkowo był to wyłącznie okręg lubelski, ale stopniowo rozszerzaliśmy nasz zasięg. Od dawna dostrzegamy ich zapotrzebowanie na łączenie wielu istniejących urządzeń różnych producentów w jednym zintegrowanym systemie nadzoru.

 

   Niedużym kosztem jesteśmy w stanie standardowo złączyć w naszej wielomonitorowej stacji operatorskiej kamery analogowe i kamery IP dowolnych producentów, a na zlecenie integrujemy również istniejące systemy kontroli dostępu i systemy sterujące wyposażeniem celi.

stacja-monitorowania.jpg

   Każde zdarzenie w zintegrowanych systemach np. otwarcie śluzy, przycisk domofonu, może zostać odpowiednio zaprogramowane, aby wywołało określone akcje w stacji monitorowania, np. wygenerowanie dźwięku oraz błyskawiczne wyświetlenie na określonych monitorach obrazów z odpowiednich kamer. Mamy też możliwość zaprogramować automatyczne reakcje systemu po wykryciu zdarzenia, np. wygenerowanie przez głośniki automatycznego komunikatu syntezatorem mowy.

 

   Nasze systemy wizyjne umożliwiają automatyczne skuteczne wykrywanie osób przebywających w zdefiniowanych strefach, nawet na kamerach niskiej rozdzielczości. Jednak w celu osiągnięcia wyższej skuteczności oraz zwiększenia dystansu, z którego system będzie mógł wykrywać osoby, zalecamy instalowanie nowoczesnych kamer wysokorozdzielczych. Ponadto, umożliwia to nam wdrożenie automatycznej identyfikacji twarzy osób poruszających się w tłumie.

   Od 2019 roku dysponujemy przełomową technologią uczenia naszych urządzeń, co umożliwiło nam bardzo skuteczne odróżnianie sylwetki ludzkiej od innych elementów na obrazie HD. Nie tylko automatycznie wykrywamy osoby, ale również identyfikujemy je w tłumie z odległości kilkudziesięciu metrów, a także ich cechy ubioru i osobiste, takie jak płeć, wiek, okulary, wąsy, broda, czy cechy ich wyposażenia, takie jak telefon przy uchu, kask, maska, kamizelka ochronna, plecak, rower itp. W podobny sposób identyfikujemy pojazdy, ich numery rejestracyjne oraz cechy takie jak kolor, typ, marka. W zależności od wyniku identyfikacji, możemy automatycznie zareagować, wywołując dowolne akcje w zintegrowanych systemach.

   Mamy także możliwość nauczyć nasze urządzenia rozpoznawać specyficzne zachowania ludzkie, czy wykrywać specyficzne zdarzenia. Jako ciekawy przykład, możemy zrealizować taki system, który na obrazie wysokiej rozdzielczości będzie automatycznie wykrywał lecącego drona. Aby to osiągnąć, programiści od sieci neuronowych będą musieli przez wiele tygodni uczyć nasz system rozróżniać na obrazach z kamer lot drona od lotu ptaka, aby generować jak najmniej fałszywych alarmów.

 

   Jeszcze w 2018 roku zadanie to byłoby niemożliwe do zrealizowania, jednak technologia sztucznej inteligencji rozwinęła się znacząco w 2019 roku i obecnie zastosowania naszych systemów są ograniczone jedynie wyobraźnią inwestora.

Zrzut ekranu 2019-08-13 o 12.06.34.png

   Nasze rozwiązania można zobaczyć na żywo w naszym laboratorium we Wrocławiu, w którym organizujemy prezentacje i szkolenia. Co roku można nas także spotkać na konferencji i targach ochrony granic w Lublinie, gdzie wspieramy naszymi produktami Służbę Więzienną w tworzeniu ich stoiska. Często pojawiamy się również na spotkaniach szkoleniowych Służby Więziennej.

 

   Zapraszamy wszystkie Zakłady Karne i Areszty Śledcze do współpracy!

bottom of page