top of page

Ponad 30 lat doświadczenia

   W dostarczanych przez nas systemach wizyjnych wciąż udoskonalamy możliwości nagrywania, wyświetlania, przechowywania nagrań, analizy wideo, sterowania i alarmowania. Konstrukcje z założenia przeznaczamy do najbardziej wymagających projektów, takich jak monitoring miast, obiektów rządowych, więziennych, policyjnych i wojskowych, zakładów produkcyjnych, elektrowni, baz logistycznych, sieci handlowych itp. Testując nasze rozwiązania, skupiamy się przede wszystkim na funkcjach niezbędnych w rozległych instalacjach. Podłączamy do nich jednocześnie bardzo dużą liczbę kamer, centralne stacje monitorowania i raportowania zdarzeń alarmowych, a także serwery uwierzytelniania służące do centralnego zarządzania kontami i hasłami. Uruchamiamy farmy serwerów, funkcje duplikowania nagrań w różnych lokalizacjach fizycznych, a nawet funkcje duplikowania całych serwerów (tzw. failover), które gwarantują prawidłowe działanie systemu nawet w przypadku awarii jednej z maszyn. Integrujemy nasze rejestratory z innymi systemami, np. kontroli dostępu, kasowymi, biletowymi, wagowymi, bazodanowymi itd.

   Wdrażamy systemy inteligentnej analizy obrazu zarówno w podstawowym zakresie, jak i bardzo zaawansowane samouczące się w technologii Deep Learning. Wykorzystanie mechanizmów sztucznej inteligencji otworzyło przed nami całkiem nowe obszary działania, ograniczone jedynie wyobraźnią inwestorów, dlatego możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy w stanie zrealizować każdy pomysł i projekt.

W okresie od powstania w 1993 r. czterokrotnie zmieniliśmy siedzibę, zawsze na większą i lepszą. Aktualnie dysponujemy powierzchnią ponad 400 m2 w ścisłym centrum Wrocławia, z bardzo dobrym zapleczem magazynowo-biurowym i socjalnym, a także świetnie wyposażonym nowoczesnym laboratorium. Zachęcamy do wirtualnego spaceru dostępnego po kliknięciu na zdjęciu poniżej.

lab.jpg
pobrane.png
networkoptix.png
vca-logo-normal-large_orig.png
dahua-logo_black_with_red_d.png
hikvision logo.png

2018 - Wdrożenia systemów analizy wideo ze sztuczną inteligencją Deep Learning

   Istotną barierę w rozwoju przekroczyliśmy na początku 2018 roku rozszerzając dostarczane przez nas systemy inteligentnej analizy wideo o samouczące się kamery Deep Learning, wykorzystujące mechanizmy sztucznej inteligencji.

   Inteligentna analiza obrazu już od 2008 roku umożliwiała nam wykrywanie typowych zdarzeń takich jak przekroczenie linii, wejście/wyjście ze strefy, pozostawienie/zabranie obiektu, automatyczne liczenie obiektów, identyfikację tablic rejestracyjnych, a w ostatnich latach nawet analizowanie natężenia ruchu obiektów w różnych obszarach obrazu z kamery (tzw. mapy ciepła).

   Jednak dopiero 10 lat później mechanizmy sztucznej inteligencji Deep Learning umożliwiły nam wdrażanie m.in. systemów liczenia osób stojących w kolejce, analizy ścieżek poruszania się tych osób, czasu spędzonego przez nich w określonym miejscu, określanie ich wieku i płci, identyfikację ich tożsamości w trakcie ruchu na podstawie tysięcy zdjęć twarzy zarejestrowanych w bazie, a także klasyfikację obiektów i określanie cech ich wyglądu, np. człowiek: w okularach/w czapce/z plecakiem/wysoki, zwierzę: pies/kot/ptak, samochód: osobowy/ciężarowy/marka/kolor/numer rejestracyjny/kierunek jazdy/prędkość/naruszenie przepisów ruchu drogowego.

   Automatyczne przetwarzanie obrazów wideo na tekst w bazie danych umożliwiło łatwe wyszukiwanie tych informacji i przygotowywanie raportów, o jakich dotąd nie można było nawet marzyć.

2016 - Wdrożenia systemów zarządzania wideo VMS z inteligentną analizą wideo

   W roku 2016 chcąc zyskać przewagę technologiczną więcej uwagi poświęciliśmy serii kamer projektowych HikVision, w których wbudowane zostały zaawansowane funkcje inteligentnej analizy wideo. Szybko okazało się, że wdrażanie tego rodzaju systemów wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, a przede wszystkim własnego poligonu doświadczalnego, w którym można przeprowadzać liczne testy w różnych warunkach. Z tego powodu zdecydowaliśmy się rozbudować nasze laboratorium o kilkadziesiąt wysokiej klasy kamer z wbudowanymi funkcjami analizy wideo i przez wiele miesięcy pracowaliśmy nad specjalizacją w tej dziedzinie.

   W roku 2017 postanowiliśmy w większym stopniu skupić się na systemach zarządzania wideo VMS (Video Management Systems), dedykowanych dla naszych największych odbiorców, m.in. dla zakładów produkcyjnych, sieci handlowych i baz logistycznych. Wyprodukowaliśmy m.in. jako jedna z pierwszych firm w Polsce (a może pierwsza, bo nie znaleźliśmy porównywalnego produktu) 16-monitorowe stacje operatorskie, bazujące zarówno na tajwańskim oprogramowaniu GV-VMS firmy GeoVision, jak i na amerykańskim oprogramowaniu Nx Witness VMS firmy Network Optix, z którym zintegrowaliśmy m.in. systemy inteligentnej analizy wideo firmy VCA Technology.

Zrzut ekranu 2019-08-13 o 12.06.44.png

2012 - Dystrybucja kamer megapikselowych IP firmy HikVision

   Od 2008 roku systematycznie wprowadzaliśmy do sprzedaży kolejne modele kamer IP firmy GeoVision: kompaktowych, zintegrowanych, kopułkowych, szybkoobrotowych, hemisferycznych. Po trzech latach byliśmy jednym z wiodących dostawców kamer megapikselowych w Polsce. Bezpośrednio z naszego magazynu mogliśmy już dostarczać ponad 50 modeli wysokiej klasy kamer megapikselowych, co w tamtym okresie było rzadkością na rynku.

   Dopiero w 2012 roku po raz pierwszy poczuliśmy silną konkurencję ze strony dynamicznie rozwijającej się firmy HikVision - chińskiego producenta kamer sieciowych. Ich kolejne serie kamer szybko stawały się coraz lepsze i tańsze, aż pod koniec 2013 roku zaczęły w naszej ocenie deklasować produkty nie tylko nasze, ale i innych konkurencyjnych firm azjatyckich, europejskich i amerykańskich.

   Nie mieliśmy zastrzeżeń do jakości ich wykonania, zobrazowania, funkcjonalności oraz obsługi standardu ONVIF. Ponadto, kamery te pracowały bezproblemowo z produkowanymi przez nas rejestratorami i stacjami monitorowania, bazującymi na zaawansowanym oprogramowaniu firmy GeoVision. Dlatego po krótkich negocjacjach, na początku 2014 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą HikVision. Odbyliśmy szkolenia w ich siedzibie w Amsterdamie, a niedługo potem objęliśmy kamery HikVision pełnym wsparciem technicznym.

   W roku 2015 rozszerzyliśmy naszą współpracę z firmą HikVision, która produkowała już wtedy pełną gamę produktów z dziedziny telewizji przemysłowej. W tamtym okresie w naszym cenniku znajdowało się już ponad 1000 ich produktów, które najczęściej były lepsze i tańsze od konkurencyjnych. Z tego powodu podobnie zaczęły wyglądać cenniki wielu innych firm w Polsce. Produkty firmy HikVision były sprzedawane praktycznie wszędzie, co spowodowało niebywałą wojnę cenową między dystrybutorami, bezustanne obniżki cen, promocje, wyprzedaże itp.

2009 - Produkcja wielomonitorowych stacji operatorskich

   Nasze kamery megapikselowe w 2009 roku zaczęto stosować w dużych prestiżowych projektach, w których wykorzystano również zaawansowane produkowane przez nas rejestratory hybrydowe i sieciowe, a także wielomonitorowe stacje operatorskie.

Widząc potencjał w nowej technologii, szczególny nacisk położyliśmy na produkcję rejestratorów dysponujących większą pojemnością zainstalowanych dysków, dużą mocą obliczeniową i wydajniejszym systemem chłodzenia.

   W 2010 roku podnieśliśmy poprzeczkę tak wysoko, jak tylko było to wtedy możliwe w tej klasie rozwiązań. Rozpoczęliśmy produkcję serii maszyn hybrydowych PV-RADVR (RACK DVR) i PV-RPDVR (RACK PRO DVR) oraz stacji monitorowania PV-ECCMS (ECONO CMS) i PV-PRCMS (PRO CMS).

Wprowadzone w 2010 roku zmiany umożliwiły przede wszystkim obsługę dużych systemów kamer analogowych i megapikselowych z wykorzystaniem nowoczesnej kompresji H.264. Rejestratory sieciowe uzyskały możliwość rejestrowania i wyświetlania obrazów wideo łącznie 960 kl./s z 32 kamer FullHD, co pozostało wyjątkową cechą jeszcze przez kilka kolejnych lat.

   Jako jedna z nielicznych firm na rynku polskim, opracowaliśmy specjalizowane oprogramowanie na 64-bitowej platformie Windows Embedded, które zapewniło naszym urządzeniom wydajność, bezpieczeństwo i stabilność na poziomie nieosiągalnym dla maszyn bazujących na typowych systemach Windows.

   Na początku 2011 roku wszystkie rejestratory hybrydowe i sieciowe oraz stacje monitorowania dostarczane przez naszą firmę uzyskały zgodność ze światowymi standardami komunikacji sieciowej ONVIF, PSIA i RTSP.

   Niedługo potem zwiększyliśmy pojemność maszyn do 24TB i wprowadziliśmy wsparcie dla kamer hemisferycznych, które obserwują pełny obszar wokół siebie, czyli 360 stopni. Rozszerzenie wsparcia dla kamer dookólnych ponownie wymusiło na nas zwiększenie wydajności maszyn rejestrujących, ponieważ przekształcanie obrazu okrągłego na prosty, z możliwością poruszania się po nim i śledzenia obiektów - tak jak odbywa się to za pomocą mechanicznych kamer obrotowych - wymaga potężnej mocy obliczeniowej.

   Podążając za wymaganiami rynku kamer wysokorozdzielczych, w pierwszej połowie 2012 roku zwiększyliśmy pojemność maszyn do niewiarygodnej wtedy wartości 33TB. Zbudowaliśmy również własną macierz dyskową PV-RAID w standardzie RAID5, która umożliwiła zwielokrotnienie pojemności i szybkości zapisu rejestratora.

   W drugiej połowie 2012 roku rozpoczęliśmy produkcję systemów uzupełniających - zaawansowanych serwerów rejestrujących PV-RPRS, które oferowały mniej funkcji, ale umożliwiały podłączenie do jednego urządzenia aż 128 kamer IP o rozdzielczości do 5Mpix. Po raz pierwszy serwer rejestrujący PV-RPRS został przetestowany pod koniec 2011 roku w bardzo dużym systemie zapisu wideo. Rejestrowano na nim 128 strumieni wideo z kamer GV-FE421 (4.0MPix, 15fps, H.264) o łącznej objętości dochodzącej do 800 Mbit/s.

stacja-monitorowania.jpg

2008 - Wdrożenia systemów identyfikacji tablic rejestracyjnych i liczenia osób

   W latach 2008-2009 zrealizowaliśmy pierwsze udane wdrożenia systemów analizy obrazu, które już wtedy umożliwiały m.in. automatyczną identyfikację tablic rejestracyjnych, automatyczne liczenie ludzi i obiektów, wykrywanie kradzieży lub pozostawienia obiektu, przekroczenia linii lub strefy, manipulowania kamerą itp.

   Największe sukcesy odnotowaliśmy wtedy w dziedzinie automatycznej identyfikacji tablic rejestracyjnych. Początkowo były to 1-2 kamerowe systemy ze szlabanami i wagami w firmach transportowych, ale już w latach 2010-2012 były to również duże jak na tamte czasy projekty w miastach i na głównych drogach krajowych.

2006 - Produkcja unikalnego cyfrowego interfejsu światłowodowego

   W roku 2006 podjęliśmy prace nad nową wersją wysokiej klasy cyfrowego interfejsu światłowodowego, którego prototyp powstał w 2005 roku. Prace te zakończyły się powodzeniem i odtąd interfejs ten dostępny był aż do 2016 roku, kiedy to zakończyliśmy produkcję w związku z malejącym zainteresowaniem (dominujące nowe technologie IP oraz TVI, AHD i CVI).

2005 - Produkcja specjalizowanych rejestratorów

   W kwietniu 2005 roku w firmie POLVISION utworzyliśmy dział systemów nadzoru wizyjnego, a w nim pierwszy projekt zaawansowanego cyfrowego rejestratora wizyjnego, który miał niespotykaną, jak na tamte czasy, wysoką jakość obrazu wideo, rozbudowane możliwości przechowywania nagrań i konfiguracji oprogramowania.

   W tym samym czasie zapadła decyzja o rozszerzeniu oferty firmy o pełny asortyment urządzeń do rejestracji wizji, co zaowocowało po kilku miesiącach nawiązaniem bliskiej współpracy ze znanym producentem cyfrowych systemów monitoringu, firmą Geovision, która przyznała nam w październiku 2005 roku status oficjalnego importera na Polskę.

   W kolejnych latach firma POLVISION ustanowiła w tej roli nowe standardy importu produktów do telewizji przemysłowej, stając się największym przedstawicielstwem firmy GeoVision w Europie, oferującym bardzo wysoki poziom wsparcia technicznego i pełny asortyment produktów składowanych we własnym magazynie.

Zrzut ekranu 2019-08-13 o 12.07.56.png

1993 - Produkcja urządzeń do transmisji wizji

   Początkowo ściśle współpracowaliśmy z warszawską firmą ABAK Sp. z o.o. W tym okresie rozpoczęliśmy produkcję m.in. multipleksera wizyjnego w postaci karty do komputera PC, wielokanałowego modułu standaryzacji sygnałów wizyjnych oraz wielomodowego, światłowodowego interfejsu do przesyłu wizji.

   W połowie 1997 roku skoncentrowaliśmy się na opracowaniach i produkcji wg własnego programu. Ta decyzja przyniosła w 1998 roku pierwszy interfejs do przesyłu wizji skręconą parą przewodów, który choć prosty, cieszył się sporym zainteresowaniem i dobrą opinią wśród użytkowników.

   Wkrótce podjęliśmy prace nad nowym, całkowicie odmiennym od pierwowzoru urządzeniem, które w postaci prototypu pojawiło się na początku 2000 roku. Po niezbędnych zmianach w pełni dojrzała konstrukcja "ujrzała światło dzienne" w połowie 2000 roku i z miejsca zdobyła uznanie instalatorów, a wkrótce po tym, również dystrybutorów. Potwierdzają to tysiące sprzedanych egzemplarzy. Była to konstrukcja zaawansowana technicznie, wymagająca wielu źródeł zaopatrzenia licznej grupy specjalistycznych podzespołów. Dobrą opinię tego wyrobu potwierdzają również nasze wielokrotne udziały w Wystawach i Konferencjach ALARM w Kielcach i Targach SECUREX.

   Na bazie tej konstrukcji powstały inne urządzenia do przesyłu wizji, w tym m. in. wzmacniacz-korektor do kabla koncentrycznego z silnym tłumieniem zakłóceń współbieżnych i zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym oraz światłowodowy, analogowy interfejs wizji i sterowania. Obecnie urządzenia te nie są już produkowane.

   W celu obniżenia kosztów produkcji oraz uwzględnienia doświadczeń i oczekiwań klientów, w 2012 roku powstała nowa konstrukcja urządzeń do przesyłu wizji skrętką.

bottom of page