top of page
1 (1).png

Rozwiązania do identyfikacji twarzy

   Automatyczną identyfikacją twarzy na obrazie wideo interesujemy się już od 2016 roku. Jednak w tamtym okresie testując rozwiązania różnych producentów poznanych na targach międzynarodowych, napotykaliśmy głównie rozczarowania. Na szczęście w 2018 roku nastąpił długo oczekiwany przełom związany z coraz bardziej skutecznym wykorzystywaniem sztucznej inteligencji do analizy obrazu wideo.

   

   Obecnie automatycznie identyfikujemy tożsamość jednocześnie wielu osób na obrazie z kamery. Rozpoznajemy ich twarze w tłumie, a także ich cechy ubioru i osobiste, takie jak płeć, wiek, okulary, wąsy, broda, czy cechy ich wyposażenia, takie jak telefon przy uchu, kask, maska, kamizelka ochronna, plecak, rower itp. Pozyskane w ten sposób informacje trafiają do bazy danych, którą można błyskawicznie przeszukiwać na podstawie wyżej wymienionych kryteriów.

 

   Systemy identyfikacji twarzy są wykorzystywane m.in. w kontroli dostępu, np. do automatycznego otwierania przejść, do rejestracji czasu pracy, np. do weryfikacji tożsamości pracowników przechodzących przez bramki, do powiadamiania ochrony o pojawieniu się osoby nieznanej lub osoby z czarnej listy, do powiadamiania personelu o przybyciu zaproszonych gości lub ważnych osób, do śledzenia tras poruszania się określonych osób po terenie obiektu itd. Lista zastosowań tego rodzaju systemów wydaje się ograniczona jedynie wyobraźnią inwestora i przepisami prawa.

Zrzut ekranu 2019-08-13 o 12.06.44.png

   Nasze systemy identyfikacji twarzy podłączamy również do istniejących systemów kontroli dostępu, m.in. poprzez popularny protokół Wiegand (np. systemy firmy Roger). Każde zdarzenie w zintegrowanych systemach może zostać odpowiednio zaprogramowane, aby wywołało określone akcje w stacji monitorowania, np. wygenerowanie dźwięku oraz błyskawiczne wyświetlenie na określonych monitorach obrazów z odpowiednich kamer. Mamy też możliwość zaprogramować automatyczne reakcje systemu po wykryciu zdarzenia, np. blokada dostępu, albo wygenerowanie przez głośniki automatycznego komunikatu syntezatorem mowy.

      Nasze rozwiązania można zobaczyć na żywo w naszym laboratorium we Wrocławiu, w którym organizujemy prezentacje i szkolenia.

   Zapraszamy do współpracy zakłady przemysłowe, służby mundurowe, sieci handlowe, instytucje rządowe, miasta, centra logistyczne i inne organizacje, którym automatyczna identyfikacja twarzy może przynieść znaczące korzyści!

bottom of page